ressamlar kongresi

DRAFTSMEN’S CONGRESS

[RESSAMLAR KONGRESİ]

Paweł Althamer

14.11.2014, 17.00 – 
23.11.2014, 18.00

SALT Beyoğlu, Forum

Paweł Althamer’in Draftsmen’s Congress [Ressamlar Kongresi] projesi, SALT Galata’daki Karanlıkta Gökkuşağı sergisiyle eş zamanlı olarak SALT Beyoğlu’ndaki Forum’da açıldı. Ziyaretçiler ve yerel aktivistleri sözcükler yerine imgelerle iletişim kurmaya çağıran bu süregelen proje, 2012’de 7. Berlin Bienali ile başladı; sonrasında New York’ta New Museum ve Pekin’de Ullens Center for Contemporary Art’ta gerçekleştirildi. SALT Beyoğlu’ndaki versiyon, imge üretiminin tinsel, us dışı ve dinsel yönleri temelinde, temsiliyet ötesi bir deneyimin nasıl aktarılabileceğini araştıracak. Çizim ve resimlerin günden güne birikmesiyle meydana gelen açık uçlu kolektif sanat eseri, son aşamada parçalara ayrılarak katılımcılara sunulacak.

Draftsmen’s Congress [Ressamlar Kongresi], Varşova Modern Sanat Müzesi’nin iş birliğiyle düzenlenen ve 18 Ocak 2015’e kadar SALT Galata’da görülebilecek olan Karanlıkta Gökkuşağı sergisi kapsamında gerçekleştirilmektedir.

Görsel

Paweł Althamer, 7. Berlin Bienali’nde Draftsmen’s Congress [Ressamlar Kongresi], 2012

Fotoğraf: Marcin Kaliński

Sanatçı, Foksal Gallery Foundation ve neugerriemschneider izniyle

Polonya Ulusal Kültür ve Miras Bakanlığı tarafından desteklenen bu proje, Polonya-Türkiye diplomatik ilişkilerinin 600. yıl dönümü kutlamaları münasebetiyle 2014 boyunca sürecek kültür programı kapsamında düzenlenmektedir.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej. Wydarzenie realizowane w ramach programu kulturalnego obchodów 600-lecia polsko-tureckich stosunków dyplomatycznych w 2014 roku.

turkiye.culture.pl

Reklam