leylsagencer_a3poster 

8. LEYLA GENCER ŞAN YARIŞMASI’NIN FİNALLERİ 6-11 EYLÜL’DE İSTANBUL’DA BİLETLER 13 AĞUSTOS’TA SATIŞTA

Opera dünyasına kazandırdığı genç yeteneklerle uluslararası müzik çevrelerinde saygı uyandıran Leyla Gencer Şan Yarışması’nın final serisine geri sayım başladı.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve La Scala Tiyatrosu Akademisi tarafından düzenlenen 8. Leyla Gencer Şan Yarışması bu yıl Polonya Ulusal Operası, Adam Mickiewicz Enstitüsü, İtalyan Kültür Merkezi, Kadıköy Belediyesi işbirliği ve Borusan Sanat‘ın değerli katkılarıyla, 6-11 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. Yarışmanın halka açık yarı finali 9 Eylül Çarşamba 11.00’da, finali ise 11 Eylül Cuma akşamı 20.00’da Süreyya Operası’nda düzenlenecek.

8. Leyla Gencer Şan Yarışması’nın final serisi jürisine bu yıl ünlü İtalyan soprano Luciana Serra başkanlık edecek. Yarışma, opera alanında uzman ve etkili üyelerden oluşan uluslararası jürisi kadar, kariyerlerinde dünya çapında hızlı bir çıkış yakalayan finalistleri ile de adından övgüyle söz ettiriyor.

LeylaGencer25

Dünyanın farklı noktalarından pek çok genç ön elemelerde buluştu

8. Leyla Gencer Şan Yarışması’nın Haziran ayı içerisinde Paris, Londra, Berlin, Milano, Varşova ve İstanbul’da yapılan ön elemelerine 24 farklı ülkeden 32 yaş altı 100 genç şancı katıldı. Her merkezde ayrı ayrı oluşturulan ön eleme jürilerinde uluslararası alanda önemli isimler görev yaptı.

Ön elemelerde seçilen 14 farklı milliyetten toplam 42 genç şancı final serisine katılmak üzere Eylül ayında İstanbul’a gelecek. Türkiye’den de 4 soprano, 1 mezzosoprano, 1 bariton ile 1 basın bulunduğu ve opera dünyasında yer edinmek için İstanbul’da mücadele etmeye hazırlanan gençlerin yer alacağı yarışmayı, Avrupa’dan pek çok menajer ve opera direktörü de takip edecek.

Yarışmanın biletleri 13 Ağustos Perşembe günü satışa

8. Leyla Gencer Şan Yarışması’nın 9 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek yarı finalinin biletleri 30 TL ve 15 TL (öğrenci), 11 Eylül’deki final gecesinin biletleri ise 50 TL ve 25 TL (öğrenci) olarak belirlendi. Müzikseverler, oylarıyla aktif olarak da katılabilecekleri 8. Leyla Gencer Şan Yarışması’nın biletlerini 13 Ağustos Perşembe gününden itibaren Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden (hafta sonu hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) temin edebilecekler. Siyah ve Beyaz Lale Kart sahipleri festival biletlerini 10 Ağustos, Sarı ve Kırmızı Lale Kart sahipleri ise biletlerini 11 ve 12 Ağustos tarihlerinden itibaren, %25’e varan özel indirimlerle alabilirler.

Reklam