2UDTB_Afis_48x68_001

HALDUN TANER  DOĞUMUNUN 100. YILINDA ÖZEL BİR SEMPOZYUMLA ANILIYOR

İstanbul Tiyatro Festivali, İstanbul Üniversitesi Haldun Taner Tiyatro Uygulama ve Araştırma Merkezi, İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü, Pera Müzesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü işbirliğiyle, Haldun Taner, doğumunun 100. yılında özel bir sempozyumla anılıyor. 26-27 Kasım 2015 tarihlerinde Pera Müzesi’nde gerçekleştirilecek olan “100. Doğum Yılında Haldun Taner Sempozyumu”nda, Haldun Taner’in edebiyata ve tiyatroya katkıları ele alınacak.

Sempozyum, kuramla sahne arasındaki bağın güçlenmesini önemseyen ve yazılarında tiyatronun bilimsel yanını vurgulayan Haldun Taner’in yapıtları ile tiyatroya olan katkılarını uluslararası ve disiplinlerarası bir tiyatro buluşmasında değerlendirmeyi hedefliyor. Sempozyumun son gününde ise, yapımcılığını İstanbul Tiyatro Festivali’nin üstlendiği, yönetmenliğini Selçuk Metin’in yaptığıHaldun Taner belgeselinin gösterimi gerçekleştirilecek. Tiyatro profesyonellerinin ve sanatçıların katılımıyla yapılacak sempozyumun ayrıntılı programına tiyatro.iksv.org ve https://udtb.wordpress.com/program-schedule/ adresinden ulaşılabilir.

Türkçe ve İngilizce olarak gerçekleştirilecek “100. Doğum Yılında Haldun Taner Sempozyumu”na dinleyici olarak katılmak içinrezervasyon@iksv.org adresine e-posta göndererek onay almak gerekiyor.

Reklam