Günün etkinlikleri

müjde ar

Sanal gerçeklik ve hikâye

Headtrip Yöneticisi Arne Ludwig, Belgesel Sinemacı Benedict Moran, Timelooper kurucusu Alper Özyurtluve Gamester Kurucu ortaklarındanTurhan Yiğitbaş, Köprüde Buluşmalar etkinlikleri kapsamında Sanal Gerçeklik ve Sürükleyici Hikâye Anlatımı Deneyimiüzerine bir konuşma gerçekleştirecekler. Yapımcı Müge Özen’in moderatörlüğünde yarın 10.00’da başlayacak ve iki saat sürecek bu etkinlik, Aynalı Geçit’te yapılacaktır. Konuşmanın ardından, saat 13.30’da etkinliğin ikinci ayağı başlayacak. Bu aşamada katılımcılar konuşmanın baz aldığı sanal gerçeklik içeriklerini birebir deneyimleme imkanı yakalayacak.

Film Independent ile tanışın

Köprüde Buluşmalar, Film Independent platformunun tanıtılacağı ve sonrasında bağımsız film yapımımın konuşulacağı bir panel sunuyor. Maria Raquel Bozzi (Film Independent), yapımcılar Karin Chien ve Kelly Thomas’ın katılacağı bu söyleşi, eleştirmen Evrim Kaya moderatörlüğünde  yarın saat 16.00’da Aynalı Geçit’te gerçekleşecek.

Müjde Ar festivalcilerle buluşuyor

Altın Lale Ulusal Yarışma jüri başkanı, oyuncu Müjde Ar yarın 17.30’da Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi’nde Fatih Özgüven ile bir söyleşi yapacak. Söyleşide Türkiye’de oyunculuk kalıplarının yıkılmasında öncülük eden Müjde Ar’ın filmleri mercek altına alacak. Usta oyuncunun kariyeri üzerinden Türkiye sinemasının tartışılacağı etkinliğe katılım sınırlıdır. Lütfen mafm@boun.edu.tr’ye e-posta yollayarak ya da 0 212 359 46 77-78’den kayıt yaptırın.

Reklam