Paul McCartney’nin onayıyla remikslenen “Nineteen Hundred and Eighty Five”ın video klibi Türkiyeli yönetmen Can Evgin imzasıyla tüm dünyada yayında! McCartney’nin Beatles’tan sonraki kült grubu Wings ile 1973’te yaptıkları ve George Orwell’ın ‘1984’üne ithaf ettikleri ‘Band on the Run’ albümünün şarkısı, yıllar sonra dünyaca ünlü DJ’ler Timo Maas ve James Teej remiksiyle bu yazın en hit çalışmalarından birine dönüştü bile!

Dünyanın önde gelen yapım şirketlerinden Wanda UK’nin yapımcılığında gerçekleşen video klibin sanat yönetmenliğini, Luca Guadagnino’nun “I am Love/Benim Adım Aşk” ve son olarak, Alexandros Avranas’ın yönettiği Jim Carrey’li “True Crimes” filmlerinin tasarımcısı olarak tanıdığımız Francesca Mottola üstlenirken, koreografisini de Rihanna, Justin Bieber, Kylie Minogue, MIA, FKA Twigs gibi pek çok yıldız isimle çalışmış, İngiliz dans tiyatrosunun ödüllü yıldızlarından Aaron Sillis yaptı.

Senaryosundan kurgusuna her aşamasında Paul McCartney ile birlikte çalışan Can Evgin’in yönettiği video klibi buradan izleyebilirsiniz.

Reklam