taşra

Kadıköy için yeni bir dönem başlıyor! Kadıköy’ün yeni eğlence ve gösteri merkezi Taşra Kabare, 1 Ekim Cumartesi günü kapılarını açıyor! Taşra Kabare, 200 kişiyi ağırlayacak restoranı ve kabare sahnesiyle İstanbul yemek ve eğlence kültürüne yeni bir soluk getirirken, 120 kişilik blackbox salonu Sofa da tiyatro dünyasının en gözde sahnelerinden birine dönüşecek.

Cemal Toktaş ve Nergis Öztürk’ün 2015 yılında birlikte kurdukları ve arabesk-pop-caz-alaturka bir yapılanmaya sahip kültür sanat yapım merkezi Taşra Kabare, şimdi de Kadıköy’de kendi mekânına kavuşuyor. İki kattan oluşan Taşra Kabare’nin Kabare Katı yemek ve sanatı buluştururken, Sofa Katı ise tiyatro dünyasının en gözde sahnelerinden birine dönüşecek.

Yemek ve kabare Taşra Kabare’de buluşuyor!

Taşra Kabare’nin 200 kişiyi ağırlayacak Kabare Katı, Alman ve Türk mutfağından özel tatlar içeren menüsüyle Kadıköy yemek kültürüne alternatif olurken, akustik konserlere ve kabare gösterilerine ev sahipliği yapacak kabare sahnesiyle de eğlence dünyasına yeni bir soluk getirecek. Taşra Kabare’de dilerseniz bahçe bölümünde sevdiklerinizle uzun sohbetler edebilecek, dilerseniz de sahne alanında yemeğinizi yiyip içkinizi yudumlayarak gösterileri izleyebileceksiniz.

Taşra Kabare’nin Kabare Katı’nın konsepti, 19. yüzyıl Fransa ve İngiltere’sindeki kabare mekanlarından esinlenerek hazırlandı. Bahçesi ve sahne alanıyla 200 kişiyi ağırlayacak Kabare Katı’nda, sürpriz gösterilerin sahnelenmesi ve akustik konserlerin ev rahatlığında izlenebilmesi için her türlü konfor ve teknik detay düşünüldü. İlk dönem kabarelerin ruhunu taşıyan vintage masalar, sandalyeler ve koltuklarla döşeli olan Kabare Katı’nda, canlı performansları keyifle dinleyebilmeniz için son teknoloji ses ve ışık sistemi yaratıldı.

Kabare Sahne’de müzik ve sürpriz gösteriler

Kabare Katı’nın sahnesi haftanın çeşitli günleri akustik ve canlı konserlere, kabare gösterilerine ve alternatif performanslara ev sahipliği yapacak. İstanbul müzik sahnesini şekillendirecek konser programıyla müzik tutkunlarını kendine çekecek olan Kabare Sahne, Taşra Kabare üretimi gösterileriyle eğlence anlayışınıza renk katacak.

taşra2

Bu lezzetler sadece Taşra Kabare’de!

Taşra Kabare’nin mutfağı ise mekana özel lezzetleriyle yemek tutkunlarına göz kırpıyor. Taşra Kabare, misafirlerine sabah 09:00’dan 21:00’e kadar Alman ve Türk mutfağından özel lezzetler sunarken, 21:00’den sonra Kabare Tabakları ve zengin içki menüsüyle de geceyi uzatmak isteyenlere alternatif olacak. Şef Gülcan Güzel tarafından hazırlanan menü, misafirlerine Alman ve Türk mutfağının İstanbul için özenle seçilmiş örneklerini sunuyor. Çorbalar, Salatalar, Şinitzeller, Köfteler, Balıklar ve Makarnalar başlıklarından oluşan menüde, yalnızca Taşra Kabare’de tadabileceğiniz dana ve hindi şinitzeller, anne köfteleri ve Alman ev makarnası Şipetzle, mekanın en çok konuşulacak yemeklerinin başında gelecek.

Tatlı tutkunları Kabare Kabare’ye!

Tatlı sevenler içinse Kabare Restoran’ın sürprizleri ayrıca heyecan verici! Laz Böreği, Kaiserschmarrn (İmparatorun Krebi) ve Tiramisu’dan oluşan tatlı menüsü, Taşra Kabare’ye uğramanız için tatlı seçenekler olacak.

Çeşit çeşit Kabare Tabakları

21:00’den sonra Kabare Restoran, gösteriyi izlerken içkinizin yanına lezzet katacak atıştırmalıklar hazırladı. Rakıdan vazgeçemeyenlere Arabesk Tabağı, soğuk biralara eşlik edecek Pop Tabağı, kızarmış balık ve patates çeşitlerinden oluşan Caz Tabağı ve vejetaryenlere özel, bol sebze seçeneğiyle Alaturka Tabağı, eğlencesine devam ederken acıkanların yardımına yetişecek.

Kabare Kokteyller ile kendinizi şımartın

Çeşitli ve çok seçenekli içki ve şarap menüsüyle de dikkat çeken Taşra Kabare’nin, sunumlarıyla şaşırtan lezzetli kokteyl menüsüyle kendinizi şımartabilir; yemeklerle uyumlu kırmızı, beyaz ve roze şarapların yanı sıra şampanyalarla özel günlerinizi kutlayabilirsiniz. Ayrıca tamamen taze meyvelerle hazırlanan Kabare Soğuk  Çayları ve Kabare Limonata’yla da sıcak yaz günlerinde serin anlar yaratabilirsiniz.

Tiyatrodan sinemaya, partilerden performanslara: Sofa Katı

Taşra Kabare üretimi pek çok oyunun sahneleneceği ve sahne sıkıntısından muzdarip İstanbul tiyatro dünyasına yeni bir soluk getirecek olan Sofa Katı ise 120 kişiyi ağırlayacak. Son teknoloji ses sitemi ve ışıklandırmasıyla göz alan Sofa Katı’nda, sezon boyunca tiyatro oyunlarından film gösterimlerine, özel partilerden performanslara pek çok kültür, sanat ve eğlence etkinliğine tanık olacaksınız. Hem Kabare hem Sofa katındaki etkinliklerinin biletlerini ise hiçbir ek ücret ödemeden tasrakabare.com’dan satın alabileceksiniz.

Ayrıntılı bilgi için: www.tasrakabare.com

facebook.com/tasrakabare

instagram.com/tasrakabare

twitter.com/tasrakabare

Reklam