sully

9 Eylül’de IMAX Seçeneğiyle Sinemalarda.

Oscar ödüllü yönetmen Clint Eastwood, Oscar ödüllü Tom Hanks’in kaptan pilot Chesley “Sully” Sullenberger rolünü üstlendiği Warner Bros. Pictures ve Village Roadshow Pictures yapımı “Sully”yi sunar.

15 Ocak 2009’da, dünya “Hudson’da Mucizeye” tanık olur çünkü  kaptan pilot “Sully” Sullenberger arızalı uçağını Hudson nehrinin dondurucu sularına indirerek uçaktaki 155 kişinin hayatını kurtarır. Ancak, Sully halk ve medya tarafından daha önce benzeri görülmemiş havacılık becerisinden dolayı hâlen ayakta alkışlanmaya devam ederken, yürütülen bir soruşturma itibarını ve kariyerini tehdit eder.

“Sully”in diğer önemli oyuncuları şöyle: Sully’nin yardımcı pilotu rolündeki Aaron Eckhart; Jeff Skiles; ve Sully’nin eşi Lorrie Sullenberger rolünde, Oscar adayı Laura Linney.

Todd Komarnick filmin senaryosunu Chesley “Sully” Sullenberger ve Jeffrey Zaslow’un yazdığı Highest Duty adlı kitaba dayanarak kaleme aldı. Projenin yapımcılığını Eastwood, Frank Marshall, Allyn Stewart ve Tim Moore; yönetici yapımcılığını is Kipp Nelson ve Bruce Berman üstlendi.

Film Eastwood’u daha önce birlikte çalıştığı bazı iş arkadaşlarıyla yeniden buluşturdu. Bunlar arasında, kısa süre önce yönetmenle hit film “American Sniper”da birlikte çalışmış olan görüntü yönetmeni Tom Stern ve yapım tasarımcısı James J. Murakami –her ikisi de “The Changeling”deki çalışmalarıyla Oscar’a aday gösterildi–; kostüm tasarımcısı Deborah Hopper; ve yeni kurgucu Blu Murray bulunuyordu. Filmin müziğini Christian Jacob ve The Tierney Sutton Band yaptı.

Warner Bros. Pictures, Village Roadshow Pictures işbirliğiyle bir Flashlight Films-Kennedy/Marshall Company-Malpaso yapımı olan Clint Eastwood filmi “Sully”yi sunar. 9 Eylül 2016 tarihinde gösterime girecek olan filmin dünya çapındaki dağıtımını bir Warner Bros. Entertainment kuruluşu olan Warner Bros. Pictures, seçili bölgelerde ise Village Roadshow Pictures gerçekleştirecek.

www.sullyfim-tr.com

Reklam