kel-sarkici1

İstanbul’un yeni eğlence ve sanat merkezi Taşra Kabare, yeni tiyatro sezonuna Eugène Ionesco’nunKel Şarkıcı” oyunu ile ‘perde’ diyor! Absürt tiyatronun en önemli örneklerinden olan “Kel Şarkıcı”yı kabare yorumuyla sahneye taşıyan Taşra Kabare, seyirciyi sıradışı ve renkli bir dünyanın içine sürüklüyor.

1 Ekim’de kapılarını sanatseverlere açmaya hazırlanan Taşra Kabare, yeni tiyatro sezonuna Eugène Ionesco’nun Kel Şarkıcı” oyunu ile ‘perde’ diyor! Taşra Kabare, bireyler arasındaki iletişimin zorluğuna dair yazılmış en etkileyici oyunlardan olan Kel Şarkıcı’yı kabare yorumuyla sahneye taşıyor.

Serpil Göral yönetiminde sahnelenecek olan oyun, tuhaf garsonların, içki ve yemek servis etmek için hazır beklediği ama yüzyıllardır tek müşterinin uğramadığı, tekinsiz bir kabarede başlıyor. Dengesiz bir bar patroniçesinin, yıllar önce hazırladığı ve mekandaki sineklere oynatmak istediği bir oyun vardır: Ionesco’dan ‘Kel Şarkıcı’. Oyun, orkestra, yemekler, içkiler hazırdır ama ne gelen vardır ne de giden… Umutlarının tükendiği o gecelerden birinde, nasıl olduysa, içeri müşteriler doluşur. Müşterileri izleyiciye, sinekleri oyuncuya, içkileri kahkahaya, umutsuzluğu ‘oyun’a çeviren bu temaşanın nasıl tamamlanacağını ise kimse bilmemektedir.

Seyirciyi şarkılı ve danslı rengarenk bir eğlencenin içine sokan oyunda, Cemal Toktaş, Mehmet Akif Kızışar, Nergis Öztürk, Onur Dikmen, Onur Mahir, Serpil Göral ve Yeliz Kuvancı rol alıyor. Müzikleri Erkan Karaosman, kostüm ve dekoru Hilal Polat, dansları Muhammet Uzuner, ışığı Utku Kara tarafından tasarlanan Kel Şarkıcı”, Ekim ayı boyunca Taşra Kabare’de devam edecek. Biletler 26 Eylül’den itibaren tasrakabare.com’dan ve Taşra Kabare gişelerinden satın alınabilir.

kel-sarkici2

Kasım’da iki yeni oyun daha!

Taşra Kabare ayrıca, Kasım ayında iki yeni oyunun daha prömiyerini yapacak. Fransız yazar Marguerite Duras’nın aynı adlı metninden Mehmet Ada Öztekin’in uyarlayıp yönettiği “Ölüm Hastalığı”, modern zamanların erkek-kadın ilişkisini etkileyici bir yorumla sahneye taşıyor ve Cemal Toktaş ile Nergis Öztürk’ü sahnede bir araya getiriyor. Prömiyerini yapacak bir diğer oyun ise, Anton Çehov’un metninden uyarlanan “İVANOV: ‘Hayır, hayır, hayır!’” olacak. Serpil Göral ile Şebnem Hassanisoughi tarafından kurulan yeni tiyatro grubu Perdebîrun’un ilk oyunları olan oyun, Taşra Kabare’nin yapımcılığında Kasım ayında seyircisiyle buluşacak.

Ayrıntılı bilgi için: www.tasrakabare.com

facebook.com/tasrakabare

instagram.com/tasrakabare

twitter.com/tasrakabare

KEL ŞARKICI

Yazan: Eugène Ionesco

Çeviren: Ülkü Tamer- Genco Erkal

Yöneten: Serpil Göral

Tarihler: 6, 7, 13, 20, 27 Ekim 2016

Saat: 21:00

Biletler: Öğrenci: 35TL Tam: 45TL – http://www.tasrakabare.com

Yer: Taşra Kabare – Neşet Ömer Sokağı No: 7 Kadıköy – İstanbul

Oynayanlar:

Cemal Toktaş

Mehmet Akif Kızışar

Nergis Öztürk

Onur Dikmen

Onur Mahir

Serpil Göral

Yeliz Kuvancı

Müzik: Erkan Karaosman

Kostüm-Dekor: Hilal Polat

Dans: Muhammet Uzuner

Işık: Utku Kara

Ek Metin-Şarkı Sözü: Serpil Göral

Orkestra:

Gitar: Erkan Karaosman

Klarnet: Mert Can Selçuk

Davul: Serhat Mertal Kayan

Klavye: Güven Araz

Reklam