nejat dimili3

Alternatif müzik sahnesinin en özgün isimlerinden biri olmaya aday Nejat Dimili’nin elektronik müziği ve slowcore’u buluşturan ilk albümü “Ambivalans”, Alman plak şirketi Timezone Records etiketiyle yayınlandı. Dimili’nin tüm söz, müzik ve prodüktörlüğünü de üstlendiği ve 10 şarkıdan oluşan albümün ilk klibi ise “Bazen” adlı şarkıya çekildi. “Ambivalans” dünyanın dört bir yanında dijital platformlarda satışta!

Klasik müzik ve keman eğitimiyle başlayan profesyonel müzikal kariyerini elektronik müzik alanında sürdüren Nejat Dimili’nin merakla beklenen ilk albümü “Ambivalans”, Alman plak şirketi Timezone Records etiketiyle yayınlandı. Elektronik müzik ile slowcore’u buluşturan ve “Aynı anda iki zıt düşünceyi veya duyguyu yaşama, karşıt duyguları bir arada bulundurma hali” anlamını taşıyan “Ambivalans”, Türkiye dahil olmak üzere ABD, Almanya, Birleşik Krallık, Fransa gibi pek çok ülkenin dijital platformlarında satışa sunuldu.

nejat dimili

10 şarkıdan oluşan albümün söz, müzik ve prodüktörlüğünü de üstlenen Nejat Dimili, sıradışı ve kendine has sound’u, sözlerindeki güçlü ve bir o kadar karanlık anlatımıyla alternatif müzik dünyasının en özgün isimlerinden biri olmaya aday. Müziğini “Uykuyla uyanıklık arasında görülen bir rüya” olarak tanımlayan ve dağınık ruh hali barındıran şarkılarını Delirmiş bir yalnızlığın ölümcül bir samimiyetle anlatılması” sözleriyle tarif eden Nejat Dimili, profesyonel müzik kariyerine 2001 yılında Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi’nde başladı. Buradaki öğrenimi süresince piyano ve keman eğitimi alan Dimili, üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yaylı Çalgılar Bölümü Keman Ana Sanat Dalı’nda sürdürdü. 2014 yılından bu yana Peyote, Karga, Alt Jazz, Divine, Dunia gibi pek çok mekanda aktif olarak konserler veren sanatçı, yapımı bir buçuk yıl süren ilk albümü Ambivalans”ı geçtiğimiz hafta, dünyaca ünlü plak şirketi Timezone Records etiketiyle yayınladı.

nejat dimili2

İlk klip “Bazen”e

Kayıtları Babajim İstanbul Studios & Mastering’de gerçekleşen; aranjesi Alpay Vural, mix’i Zeynel Günbek ile Uğur Yelkenci, mastering’i ise Pieter Snapper imzası taşıyan “Ambivalans”ın ilk video klibi ise “Bazen” adlı şarkıya çekildi. Yönetmenliğini Harun Baysan’ın üstlendiği klibi, Dimili’nin resmi Youtube hesabından izleyebilir, albümü de spotify ve itunes’dan dinleyebilirsiniz.

“Bazen” video klibini izlemek için lütfen buraya tıklayınız.

nejatdimili.com

youtube/nejatdimili

facebook.com/nejatdimili

instagram.com/nejatdimili

AMBİVALANS / NEJAT DİMİLİ

Timezone Records, 2017, CD (Disk sayısı: 1)

Albüm içeriği

  1. Sus Onlara
  2. Bazen
  3. Akşamüstü
  4. 1/2
  5. Ben Zaten
  6. Yok Mu Kimse
  7. Yalanlarından
  8. Duvar Diplerim
  9. Ah Sen
  10. Hepsini Çöpe Attım

Dinlemek, indirmek ve satın almak için:

spotify/nejatdimili

itunes/ambivalans

Reklam