unnamed (18)

Köprüde Buluşmalar, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteği ve Kültür Kenti Vakfı işbirliği ile ilk ve ikinci kısa filmini yapacak yeni nesil genç sinemacılara yönelik Kısa Film Atölyeleri serisi düzenliyor. İki kere düzenlenecek bu atölyelerin ikincisi 19 Ekim- 2 Kasım tarihlerinde yapılacak.

Kısa filmlerin sinema sektöründeki önemine dikkat çekmeyi ve uluslararası seviyede yapımların artmasına katkıda bulunmayı amaçlayan atölyelerin birincisi için son başvuru tarihi 18 Eylül Pazartesi.

Başvurular arasından seçilecek 4 kısa film projesinin yazar, yönetmen ve yapımcıları projelerini sinema sektöründen deneyimli profesyoneller ile çalışarak geliştirecekler.

Grup çalışmaları formatında düzenlenecek atölyede proje ekipleri yönetmen ve yapımcı eğitmenler ile 2 aşamalı senaryo çalışması yapacaklar. Ayrıca görüntü yönetmeni, sanat yönetmeni, yönetmen asistanı ve yapım amiri ile yapılacak derslerde yapım sürecine hazırlanacaklar.

Atölyenin sonunda ekipler yapımcı – yönetmen çalışması disiplinini geliştirmiş ve eğitmenler ile birlikte projelerinin profesyonel sunum dosyasını hazırlamış olacaklar.

Atölye sonunda katılımcılara sertifika verilecektir.

Başvuru sırasında istenilen malzemeler:

• Logline (Senaryonun esas konusunun bir cümle ile özeti)
• Sinopsis- en fazla 250 kelime
• Kısa film senaryosu- en fazla 15 sayfa
• Yazar/yönetmen ve yapımcı biyografisi (varsa filmografi)- her biri için en fazla 70 kelime
• Yönetmen görüşü- en fazla 300 kelime
• Yapımcı görüşü- en fazla 300 kelime (Bu metin atölyeye neden katılmak istediğinizi ve projenizin yapım stratejisini içermelidir.)
• Tahmini özet bütçe (Senaryo geliştirme, ön hazırlık, prodüksiyon, post-prodüksiyon, pazarlama ve festival masraflarının toplam rakamlarını içermelidir. Detaylı bütçe dökümü istenmemektedir.)
• Finans planı (Bütçede belirtilen rakamı hangi kaynaklardan karşılayacağınızı ya da karşılamayı planladığınızı belirtmelidir.)
• Referans görsel

2. KISA FİLM ATÖLYESİ PROGRAMI

21 Ağustos Pazartesi                                     Açık çağrı
18 Eylül Pazartesi                                          Başvurular kapanır.
5 Ekim Perşembe                                          Seçilenler açıklanır.
19 Ekim Perşembe                                        Tanışma toplantısı
23 Ekim Pazartesi                                          Grup çalışması 1: Sunumlar, eğitmenler ile ders ve senaryoların analizi
24, 25 Ekim                                                    Senaryo ikinci yazım çalışması
27 Ekim Cuma                                               Grup çalışması 2: ikinci yazım senaryoların analizi, eğitmenler ile ders
28, 29 Ekim                                                    Senaryo üçüncü yazım çalışması
31 Ekim Salı                                                  Grup çalışması 3: senaryoların görüntü yönetmeni ve sanat yönetmeni ile                                                                                    analizi, eğitmenler ile ders
1 Kasım Çarşamba                                         Grup çalışması 3: senaryoların yönetmen asistanı ve yapım amiri ile analizi,                                                                         eğitmenler ile ders
2 Kasım Perşembe                                         Grup çalışması: 4 yapım danışmanı ile proje sunum dosyası hazırlama

Başvuru için: https://vp.eventival.eu/iff/2017 
Yönetmelik için buraya tıklayın.
Sorularınız için: onthebridge@iksv.org

Reklam