dasdas_posterle_atolye_70x100_renkli

İstanbul’un Batı Ataşehir’deki yeni sanat merkezi DasDas yeni sezona yepyeni atölyelerle başlıyor. DasDas, edebiyattan müziğe, kokudan sese ve harekete kadar pek çok konuda yepyeni atölyelerle Anadolu yakasında hayatınıza renk katmaya geliyor.

“DasDas Atölye” 30 Eylül’de kapılarını açıyor. Yeni sezon, dört ciltlik Kokular Kitabı’nın yazarı, parfümör ve koku uzmanı Vedat Ozan’ın “Kokunun Temelleri” atölyesi ile başlıyor. Toplam 3 oturumdan oluşan atölyede, koku ve bellek ilişkisinden kokunun cinselliğe ve üremeye etkisi, moda endüstrisindeki öneminden kullanılan dil içinde nasıl yer aldığına kadar yayılan geniş bir alan içerisinde koku duyusu aracılığıyla tüketicinin nasıl yönlendirildiği, parfümlerin bazı kâdim ve temel hammaddeleri, lezzet algısı içinde koku duyusunun rolü gibi başlıklar işleniyor.

Büşra Firidin ile “Hareket Atölyesi” ise Ekim ayı boyunca tam 4 derslik bir programdan oluşuyor ve 4 Ekim’de başlayacak.  Kişinin; beden/hareket, beden/hayal ve beden/zihin arasında olan ilişkisini kuvvetlendirmeyi ve derinleştirmeyi hedefleyen bu atölyeye hareketle ilgilenen herkes katılabilir. Masal anlatıcılığı uzmanı Sıla Topçam’ın “Masalcı: Düş Zamanı Yolcuları” başlıklı anlatıcılık atölyesi de 7 Ekim tarihinde başlayacak ve iki dönem boyunca katılımcı kabul edecek. Masalcı atölyesi; duymak ve anlatmak üzerine deneyimler yaşamak, masalın sırlarını öğrenmek, bedenin, zihnin sınırlarını genişletmek, bağlantı kurmak, yaratıcılığı geliştirmek ve kendi hayatının masalını bulmak üzerine yapılacak derin çalışmalardan oluşmaktadır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü Öğretim Görevlisi ve müzik eğitmeni Tuna Pase, yeni dönemde biri yetişkinlere diğeri ise çocuklara yönelik iki müzik atölyesi düzenliyor. 9 Ekim’de başlayacak yetişkinlere yönelik “Karşılaştırmalı Müzik Kültürü” atölyesinin sonucunda katılımcılar 8 hafta sonunda Bach’dan Samba’ya, Stockhausen’dan Pink Floyd’a kadar uzanan bir çeşitlilik içinde müziği dinleme, anlama ve yorumlama becerisine kavuşacaklar.  8 Ekim’de başlayacak 7 yaş ve üzeri çocuklara uygun “Sesin Yolculuğu” atölyesinde ise küçük katılımcılar müziğin, seslerden başlayarak uzun ve renkli hikayesini eğitici, geliştirici ve meraklandırıcı bir şekilde öğrenecekler.

7 Kasım’da başlayacak ve 8 hafta sürecek olan Harun Tekin ile “Şarkı Yazarlığı Atölyesi”şarkı yazarlığıyla ilgili temel kavramlara, şarkı yapılarına ve alandaki farklı yaklaşımlara odaklanarak amatör şarkı yazarlarına hitap ediyor. mor ve ötesi’nin solisti Harun Tekin’in gerçekleştirdiği çalışmanın sonunda her katılımcının yeni birer şarkı yazması hedefleniyor.

8 Kasım’da başlayacak olan ve “Tetikçi” “Nerde Kalmıştık?” “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” “Evim! Güzel Evim!” “Babil” gibi günümüz Türkiye’sine ait oyunlar yazan Türkiye’nin yeni dalga oyun yazarlarından Ebru Nihan Celkan’ın hazırladığı “Oyun İçin Yaz!” atölyesi ise oyun yazma sürecinin nasıl ilerlediğini anlatırken katılımcıların atölye süresince oyun yazmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Atölye Takvimi ve Detaylar için: http://dasdas.com.tr

DasDas Atölye Kayıt ve Bilgi için: atolye@dasdas.com.tr / 0 216 970 03 27

Reklam