mammal hands

4 Ekim Çarşamba, 21.30

Piyanoda Nick Smart, davul ve tablada Jesse Barrett ve saksofonda Jordan Smart’tan oluşan caz, folk ve elektronika grubu Mammal Hands, grup üyelerinden Jesse’nin başta tabla ustası Sirishkumar Manji olmak üzere şaman geleneğinden ödünç aldığı ritmik ve melodik altyapılarla hipnotik tesirini arttırdı, caz harmonileri ve güncel klasik müzikle boyut değiştiren bir John Coltrane etkisi yarattı.

Mammal Hands, Bonobo, Gilles Peterson ve Jamie Cullum’un hayranlar listesinde yer almakla kalmıyor, Londra King’s Palace’taki konserlerinden Montreal Caz Festivali’ndeki dudak uçuklatan performanslarına kadar sayısız performanslarıyla anılıyor. Sufi ve şaman geleneğinden Afro-trans’a, İrlanda ve Doğu Avrupa halk müziklerinden Philip Glass’a uzanan eklektik tarzıyla Mammal Hands, bütün biletleri tükenen bir konserden tam bir yıl sonra tekrar aynı sahnede, Salon’da hayranlarıyla buluşuyor.

Konserin biletleri masa 50 TL, ayakta(tam) 40 TL, öğrenci 30 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

 

Reklam