Warner Bros. Pictures beyaz perdede ilk kez hayranlarıyla buluşacak olan destansı aksiyon macera “Justice League:Adalet Birliği”ni sunar. Zack Snyder’ın yönettiği filmde bir dizi ünlü oyuncu DC Süper Kahramanları olarak başrolü paylaşıyor: Batman rolünde Ben Affleck, Superman rolünde Henry Cavill, Wonder Woman rolünde Gal Gadot, Flash rolünde Ezra Miller, Aquaman rolünde Jason Momoa ve Cyborg rolünde Ray Fisher.

Filmde, ayrıca, Amy Adams’ı yeniden Lois Lane, Jeremy Irons’ı Alfred, Diane Lane’i Martha Kent, Connie Nielsen’ı Hippolyta ve Joe Morton’ı da Silas Stone olarak göreceğiz. Bunların yanı sıra, Emniyet Müdürü Gordon rolünde J.K. Simmons, Steppenwolf rolünde Ciarán Hinds ve Mera rolünde Amber Heard filmin evrenini daha da genişletecekler.

Bruce Wayne insanlığa inancını geri kazanmanın verdiği enerji ve Superman’in fedakar davranışından aldığı ilhamla, daha da büyük bir düşmanla yüzleşmek için yeni edindiği müttefiki Diana Prince’in yardımına başvurur. Batman ve Wonder Woman yeni ortaya çıkmış bu tehdide karşı durmak için meta-insanlardan oluşan bir takım kurmak üzere birlikte hızlı bir şekilde işe koyulurlar. Ancak önceden benzeri görülmemiş bu kahramanlar birliği —Batman, Wonder Woman, Aquaman, Flash ve Cyborg— oluşturulsa da, gezegeni felaket boyutunda bir saldırıdan kurtarmak için çok geç bile kalınmış olabilir.

“Justice League:Adalet Birliği”nin senaryosunu Chris Terrio ve Joss Whedon; hikayesini ise Chris Terrio ve Zack Snyder kaleme aldılar. Filmin karakterleri Jerry Siegel ve Joe Shuster’ın DC için yarattığı Superman serisine dayanıyor. Filmin yapımcılığını Charles Roven, Deborah Snyder, Jon Berg ve Geoff Johns; yönetici yapımcılığını ise Jim Rowe, Wesley Coller, Curtis Kanemoto, Chris Terrio ve Ben Affleck gerçekleştirdi.

Filmin kamera arkası ekibini oluşturan isimler şöyle sıralanabilir: Görüntü yönetiminde Fabian Wagner (“Game of Thrones”); yapım tasarımında Patrick Tatopoulos (“Batman v Superman: Dawn of Justice”); kurguda David Brenner (“Batman v Superman: Dawn of Justice”), Oscar adayı Richard Pearson (“Kong: Skull Island”, “United 93”) ve Oscar ödüllü Martin Walsh (“Wonder Woman”, “Chicago”); kostüm tasarımında ise Oscar adayı Michael Wilkinson’dan (“American Hustle”). Görsel efektler amirliğini John “DJ” DesJardin’in (“Batman v Superman: Dawn of Justice”) gerçekleştirdiği filmin müziğini Oscar adayı besteci Danny Elfman (“Milk,” “Men in Black”) yaptı.

Warner Bros. Pictures bir Atlas Entertainment/Cruel and Unusual yapımı olan Zack Snyder fimi “Justice League:Adalet Birliği”ni sunar. Filmin tüm dünyada dağıtımını bir Warner Bros. Entertainment kuruluşu olan Warner Bros. Pictures çok geniş bir format çeşitliliği içinde gerçekleştirecek..

Reklam