2012 yılında progresif rock tarzındaki ilk stüdyo albümü “Bay A.’nın Hikâyesi”ni yayınlayan YAYA, uzun bir aradan sonra ikinci stüdyo albümü “O Altın Ülkede” ile Türk rock dinleyicisine yeniden göz kırpıyor. 

“Düşler Dünyasında, Karanlığın Olmadığı Bir Yerde”

Projenin söz ve müzikleri Flört grubundan tanıdığımız Ata Akdağ’a ait. Akdağ aynı zamanda albümlerde tuşlu çalgılar ve vokal görevini üstleniyor. Projenin kurucu üyeleri olan Mert Alkaya’yı davulda, Ferhat Hasanoğlu’nu bas gitarda, Akdağ ile uzun bir müzik geçmişine sahip olan Barış Bölükbaşı‘yı da elektrik gitarda görüyoruz. Grup, kendileri için müzik endüstrisinin alışılagelmiş kalıpları dışında bağımsız bir ortam yaratıyor ve adeta George Orwell’in 1984 romanında sözü edilen ‘bir düşler dünyasında, ‘karanlığın olmadığı bir yerde’ buluşuyorlar.

Türk Rock Müziğinde Güncel, Özgün ve Güçlü Bir Sound

Türk rock müziğinde güncel, özgün ve güçlü bir sound yakalamayı amaçlayan albümde 10 parça bulunuyor. YAYA’nın yolculuğunda yeni bir sayfa olan ve Stüdyo Arı’da kaydedilen “O Altın Ülkede” Sarı Ev etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Reklam