Alternatif müzik türlerini dinleyicilerle buluşturmayı hedefleyen ve Türkiye’nin ilk reggae festivali ‘SirenFest’i düzenleyen Beton Orman, tekrar [mecra]’ya konuk oluyor.

[mecra] teras, 11 Ağustos Cumartesi Beton Orman’dan C Fyah, Lady Kinda Patra ve DJ Tifa’nın seçkileriyle Afrika’ya doğru bir tura çıkacak. Müziğe olan tutkularıyla bilinen Afrikalıların iyi müzik yapmalarına sebep olan iyi ruhları, saat 19.00 dolaylarında terasta gezinmeye başlayacak. 

Güneş batmadan kapılarını açacak olan terasta gerçekleşecek olan ‘Yaz Geceleri’, tatile gidemeyenlere, evde oturmaktan sıkılanlara ferah ve müzik dolu bir halde ağustos boyunca alternatif oluşturmaya devam ediyor.

2011’de Nayah’ta müzik serüvenine başlayan Lady Kinda Patra, Almanya’da bulunduğu yıllarda odak noktasını kökenini Jamaika’dan alan müzik türü Dancehall olarak belirledi. Deneyimli DJ, 2014 yılında itibaren de Selekta Tifa ile Nu Roots ve Dancehall tarzında profesyonel dansçılarla partiler düzenlenmeye başladı.

Yine yolu Nayah’tan geçen DJ’lerden olan Tifa, 2013’te Nu Roots ve Reggae Fusion’ın yanısıra özellikle Dancehall ile ilgilendi. 1980 ve 1990’ların Ragga Dancehall konusunda iyi bir geçmişe sahip olan DJ Tifa bunların yanısıra Latin Reggae, Raggaton ve Afro Beat çalıyor.

Sevdiği şarkıları daha iyi bir ses siteminde dinleme isteğiyle müzik dünyasına giren C Fyah da çoğunlukla reggae setleriyle tanınıyor ve İstanbul’da ses getiren partilerde çalmaya devam ediyor.

Reklam