BKM Mutfak’ta yaptığı stand up gösterileriyle gündeme gelen ardından konuk olarak katıldığı Güldür Güldür Show ile adını milyonlara duyuran Doğu Demirkol, başarıya doymuyor. Geçen yıl kapalı gişe oynadığı gösterileriyle beğeni toplayan Demirkol, şu günlerde Zorlu PSM’de gerçekleştireceği sezonun ilk gösterisine hazırlanıyor.

Doğu Demirkol, bu sene Nuri Bilge Ceylan’ın Cannes’da yarıştığı ve şu günlerde Oscar adaylığı gündemde olan  “Ahlat Ağacı” filminin başrol oyuncusu olarak yakaladığı başarıyla adından sıkça söz ettiriyor.

CANNES ,OSCAR’DAN ŞİMDİ DE FRANKFURT…

Başrol oynadığı filmlerle Uluslararası başarı yakalayan Doğu Demirkol, bu yıl 18. si gerçekleştirilecek Frankfurt Türk Film Festivalinde“EN İYİ ERKEK OYUNCU” adayı gösterildi.

Kültürlerarası Transfer Derneği tarafından ve  TÜRSAK VAKFI  tarafından düzenlene, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Türkiye’nin Frankfurt Başkonsolosluğu desteklediği festival 13-19 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.  Son değerlendirmeği Alman sinemacılardan oluşan jürinin yapacağı yarışmada Doğu Demirkol, “EN İYİ ERKEK OYUNCU” dalında yarışacak.

Reklam