Kadhja Bonet ile iki Salon akşamında 70’lere doğru bir nostalji rüzgarı

ABD’li soul müzisyeni Kadhja Bonet, opera şarkıcısı bir baba ve müzisyen bir annenin çocuğu olarak California’da doğdu, erken yaşlarından itibaren klasik müzik eğitimi aldı. İlk teklisini 2014’te yayımladı, ardından Tokyo’da Red Bull Music Academy programına davet edildi. İlk albümü ‘The Visitor’ 2016’da, ikinci uzunçaları ‘Childqueen’ bu yaz yayımlandı. Saykedelik soul olarak tanımlanabilen tarzı, ‘Loud and Quiet’a göre Billie Holiday, viski ve 1940’lar Disney’ini anımsatan kışkırtıcı stili folk, caz ve soul’u kaynaştırıyor.

Nevi şahsına münhasır dehasının kanıtı niteliğindeki işleri, anneannenizin tozlu rafları arasındaki saykedelik kapaklı 70’ler plaklarına ithafta bulunuyor. Kadhja Bonet, Türkiye’deki ilk ziyaretinde, televizyonların renksiz, kayıtların analog, görsellerin saykedelik, vokallerin narin olduğu 70’lere doğru bir nostalji rüzgarı estireceği eşsiz performansıyla, 23 Ekim Salı ve 24 Ekim Çarşamba akşamı iki konserle Salon’da olacak.

Kadhja Bonet konserinin biletleri ayakta 70 TL, öğrenci 55 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

http://www.saloniksv.com/tr/kadhja-bonet?tarih=21:30/24/10/2018

Reklam