Nilipek.’in akustik albümü “Havanın suyun muhabbeti”, 2 Kasım’dan itibaren yayında! Sanatçının bu yıl başında Bursa SanatMahal’de gerçekleşen akustik konserindeki şarkılar ve muhabbetlerden oluşan albüm, sanatçının dijital müzik kanallarından dinlenebilecek.

Alternatif müzik sahnesinin en sevilen isimlerinden Nilipek.’in akustik albümü “Havanın suyun muhabbeti”, 2 Kasım’da yayında olacak! Sanatçının 30 Mart 2018 tarihinde Bursa SanatMahal’de verdiği akustik konserin kaydından oluşan albümde toplam 10 şarkı yer alıyor.

“Birbirine kendini anlatır gibi”

Konser kaydının SanatMahal tarafından sürpriz bir hediye olduğunu belirten Nilipek., “Havanın suyun muhabbeti”nin hikâyesini şu sözlerle anlatıyor: “Bu albüm SanatMahal’den bize, bizden de dinleyenlere bir hediye aslında. Belki bir Bursa konseri olduğu için, yolun sonunda verilmiş bir konser olduğu için, belki de akustik olduğu için ‘ağırlamak’tan çok ‘misafir olmak’, ‘karşındakinin yanına gitmek’ hissi var. Ben yine sakin sakin anlatıyorum hikâyelerimi, ama bu sefer müzik de sözlerle beraber sakince akıyor, duyguları çok daha kelimeleri öne çıkararak tanımlıyor. Tabii ki konser olduğu için, hele ki tiyatro salonunda verilmiş bir konser olduğu için daha yakın hissettiren bir tarafı var. Ama kahvelerimizi almış karşılıklı oturuyormuşuz gibi değil de, bir odada bir grup insan, birbirine kendini anlatıyormuş gibi.”

2015 yılında yayınlanan “Sabah” ve 2017 sonunda çıkan ikinci albümü “Döngü”den şarkıların yer aldığı albümde Nilipek.’e akustik gitarda Can Aydınoğlu, klasik gitarda da Umut Çetin eşlik ediyor. Albümün kayıtlarını ve miks’ini Samet Ateş üstlenirken, mastering’ini ise Umut Çetin yaptı.

Nilipek.’in akustik albümünden çıkacak ilk single ise “Ok” olacak ve şarkı 26 Ekim’den itibaren sanatçının dijital medya kanallarında dinlenebilecek.

 

youtube.com/user/nilipekkimki

twitter.com/nilipekkimki

facebook.com/nilipekseveriz

instagram.com/aysegulnazcan

open.spotify.com/artist/1tgfi3YYoeXKehnjKaMsOo

 

Nilipek. / Havanın suyun muhabbeti (Canlı, SanatMahal Bursa, 30/03/2018)

2 Kasım 2018

 

Vokal, ukulele: Nilipek.

Akustik gitar, geri vokal: Can Aydınoğlu

Klasik gitar: Umut Çetin

Kayıt teknisyeni: Samet Ateş

Miks: Samet Ateş

Mastering: Umut Çetin

Kayıt: SanatMahal

Reklam