Kadıköy’ün eğlence ve etkinlik mekânı [mecra]’nın düzenlediği akustik akşamlar devam ediyor. akustik[mecra]’ya 17 Ocak Perşembe akşamı Ceren Gündoğdu , Güney Marlen ve Güler Özince konuk olacak.

Ceren Gündoğdu

Müzik hayatına 9 yaşında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano bölümünde başlayan Ceren Gündoğdu, çok uzun yıllardan beri cebinde biriktirdiği, aşk hikâyeleri anlatan şarkılarını, 2018 yılında dinleyiciyle paylaşmaya karar verdi. Üniversite yıllarında, farklı müzik türlerine olan ilgisinin yanı sıra caz söylemeye başlayan ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Müzikal-Tiyatro eğitimi alan Gündoğdu, nostaljik Fransız valslerine gönderme yapan debut şarkısı “Kardan Adam”la, 2018 Eylül’ünü selamladı. Gündoğdu ardından, dinleyiciyi kendi yaşanmışlıklarını düşünmeye iten bir diğer teklisi “Tepetaklak”ı yayınladı. Dinleyiciyle ilk kez, Türkiye’nin sevilen yapımlarından “Erkenci Kuş” dizisinde buluşan “Tepetaklak” kısa sürede büyük beğeni topladı.
TRT İstanbul Hafif Müzik ve Caz Orkestrası ve CRR Caz Orkestrası gibi Türkiye’nin prestijli caz orkestraları ile solist olarak konserler veren Ceren, halen, Zorlu prodüksiyonu olan “Damdaki Kemancı Müzikali”nde “Hodel” karakterini canlandırmaktadır.

Güney Marlen

Geçmişte Eski Bando grubundan tanıdığımız Güney Marlen, ilk solo albümü “Şişelere Mektuplar” sonrasında 2019 yılının ilk günlerinde yeni albümünden yeni şarkılarla dinleyicilerinin karşısında olmaya hazırlanıyor.Güney Marlen, 17 Ocak Perşembe akşamı müzisyen dostlarıyla birlikte [mecra] sahnesinde akustik performansı ile yer alacak.

Güler Özince

2017 yazında dijital platformlarda yayınladığı “Merkür Retrosu” isimli şarkısı ile en iyi çıkış yapan bağımsız müzisyenler arasına girmeyi başaran Güler Özince, 2018 Ekim’de yayınladığı ” Öyle olsa ” isimli ikinci teklisiyle, çıkışını sürdürmeye devam ediyor.
2016’da gerçekleştirdiği “Sofarİstanbul” evindeki performansıyla, yeni nesil besteciler arasında önemli bir yer edineceğinin ilk sinyallerini veren Özince, sahnede tamamı kendisine ait söz ve müziklerden oluşan şarkılarını, yine kendisinin aranje ettiği, jazzy/world sounduyla yorumluyor.

Dingin sesi ve ironik yapılı sözleriyle, dinleyenler üzerinde tebessüm etkisi yaratan Güler, müzikal ifadesini, kendi deyimiyle “Hüznü Şenlendirci” olarak tanımlıyor. Sözlerinin naifliği kadar, akılda kalan melodilerle beste yapan sanatçı, zaman zaman dizi ve reklam çalışmalarına da imzasını atıyor.

 

Biletler için: https://bugece.co/events/ceren-gundogdu-guney-marlen-guler-ozince-akustik-01-17-19

Reklam