İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 22 yıldır Garanti Bankası’nın sponsorluğunda düzenlenen 26. İstanbul Caz Festivali’nin biletleri, İKSV Lale Kart üyeleri için indirimli ön satışların ardından 13 Nisan Cumartesi günü satışa çıkıyor.

Bu yıl 26’ncı kez cazın önde gelen isimleri ile güncel müziğin yıldızlarını 29 Haziran-18 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da ağırlayacak İstanbul Caz Festivali,yıldız isimlerden yeni keşiflere 300’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçı27 farklı mekânda, 50’nin üzerinde konserde bir araya getiriyor.

Geniş sanatçı seçkisiyle festival severlerin gözdesi olan İstanbul Caz Festivali, bu yılki programı kapsamında başta saksofoncu, besteci, yapımcı ve grup lideri kimlikleriyle çağdaş cazın efsane isimlerinden Kamasi Washington, ünlü basçı Michael League’in liderliğinde sofistike besteleri çığır açıcı bir emprovizasyon stiliyle birleştiren Snarky Puppy ile bestelediği, söylediği ve kendi enstrümanlarıyla çalıp kaydettiği şarkıları sayesinde yıldız haline gelen iki Grammy ödüllü Jacob Collier olmak üzere Aydın Esen, Makaya McCraven, José James, Bill Charlap, Nubiyan Twist, Elchin Shirinov ve daha birçok sanatçı ve grubu müzikseverlerle buluşturacak.

Reklam