Barış Demirel, Da Poet ve Kamufle’yi bir araya getiren single projesi “Ofsayt”, Lin Records etiketiyle yayınlandı. Trompet sanatçısı Barış Demirel, İstanbul alternatif sahnelerinden Da Poet ve Türkçe rap’in konuşulan isimlerinden Kamufle’yi bir araya getiren “Ofsayt”, üçlünün futbola olan tutkularının bir sonucu… Dijital müzik kanallarında dinleyebileceğiniz şarkının İpek Kent yönetmenliğinde çekilen video klibi ise YouTube’da yayında!

İstanbul müzik sahnelerinin üç yetenekli ismini bir araya getiren single projesi “Ofsayt”, geçtiğimiz Cuma günü (30 Ağustos) Lin Records etiketiyle dijital müzik kanallarında yayınlandı.

Caz’dan Türk müziğine, hip-hop’tan ve ambient’a, farklı tarzları trompet odaklı rock müziğinde buluşturan ve geçtiğimiz yıl yayınlanan “Fail – Play” adlı ikinci albümüyle yılın en iyileri arasında gösterilen trompet sanatçısı ve müzisyen Barış Demirel, 90 BPM üyesi ve İstanbul underground müzik sahnesinin en tanınan prodüktör ve beatmaker’larından Da Poet ile 2012 yılında yayınladığı ilk yasal albümü “Olumsuzluklar”dan bugüne, ürettiği projeler ve albümlerle Türkçe rap’in en çok konuşulan isimlerinden birine dönüşen Kamufle’yi buluşturan şarkı, müzisyenlerin müzik üzerinden başlayan arkadaşlıkları ve futbola olan tutkuları sonucu ortaya çıktı.

Sözlerini Kamufle ile Da Poet’in birlikte yazdığı, müziğini, düzenlemesini ve prodüktörlüğünü Barış Demirel ile Da Poet’in üstlendiği “Ofsayt” bu üçlü için, “Futbolun hayat ile benzerliğini, ne olursa olsun her türlü ahvalde insanı umutsuz yapamayacağını” anlatıyor.

Vokallerde Kamufle ve Da Poet’i, trompet ve bas gitarda Barış Demirel’i, gitarda ise Tibet Akarca’yı dinlediğimiz “Ofsayt”, dijital müzik kanallarında dinlenebilir. Mevzuofficial yapımcılığında ve İpek Kent yönetmenliğinde İstanbul’da çekilen ve üçlüyü aynı sahada bir araya getiren video klibi ise, YouTube’da yayınlandı.

APPLE MUSIC + FIZY + SPOTIFY + YOUTUBE

OFSAYT

Barış Demirel / Da Poet / Kamufle

Dijital, Single, 30 Ağustos 2019

Lin Records

Müzik: Barış Demirel, Da Poet
Söz: Kamufle, Da Poet
Prodüktör, Düzenleme: Da Poet, Barış Demirel
Vokal: Kamufle, Da Poet
Trompet, Bas Gitar: Barış Demirel
Gitar: Tibet Akarca
Kapak tasarım: Nuka
Klip: Mevzu
Mix: Da Poet
Mastering: Hüseyin ‘Buergermaister’ Köroğlu / Orange Box Studios / Darmstadt

Yönetmen: İpek Kent

Yapım: Mevzuofficial

Kamera: Sertaç Selvi, Utku Kemal Durmaçalış

Reji Asistanı: Serra Kumkale

Reklam