Baştan çıkarıcı elektronik müzikleri ile Polynation Salon’da

Hollandalı ikili Stijn Hosman ve Hessel Stuut tarafından kurulan Polynation, Weval ve Gidge gibi isimlerin başını çektiği kataloğuyla dikkat çeken Amsterdam merkezli plak şirketi Atomnation etiketiyle 2015’te ilk kısa çalarları ‘Allogamy’yi yayımladı. Organik sound’ların ve akılda kalıcı melodilerin kaliteli altyapılarla birleştiği, davul ve synthesizer’ın harmanlandığı bu kısa çalarla yakaladıkları başarı; ADE, Best Kept Secret ve Eurosonic gibi ehemmiyeti yüksek festivallerde çalmalarının yolunu açtı. Kayıtlarının etkisini daha da katlayan, doğaçlama ruhunun ön plana çıktığı canlı performanslarıyla başarılarını iyice pekiştirdiler. Uzun süredir beklenen ilk uzunçalarlarını geçtiğimiz Mayıs ayında yayımladılar. 2019 yılının en başarılı çıkış albümlerinden biri olarak addedilen ‘Igneous’ isimli ilk Polynation albümü müzikseverlerin beğenisini kazandı. İstanbul’da ilk kez 30 Haziran’da boğaza nazır gerçekleşen Gezgin Salon’da, Agar Agar’dan hemen önce sahne alan Polynation 28 Eylül gecesi saat 23.45’te bu kez Salon’da müzikseverlerle buluşacak.

 

Polynation’dan önce Audioban Selects kapsamında Orhan Yılmaz, Meriç Erseçgen ve Burak Gürpınar üçlüsünden oluşan Mind Shifter, saat 22.30’da Salon’a konuk olacak. Ekip ilk albümü Disconnected Space’i 2013 yılında yayımladı. Bu albümü, 2014 yılında yayımlanan Another Life EP’si ve 2015’te Welcome isimli EP takip etti. Enstrümantal synthwave ve synth-pop prodüksiyonlarıyla Mind Shifter, 2017’de yayımladığı Horizon’ın ardından, geçtiğimiz ay içerisinde In Hoodies’in konuk olduğu şarkısı E.I.N’la yepyeni bir dönemin başlangıcının sinyalini verdi.

 

Polynation / Audioban Selects: Mind Shifter konserinin biletleri konserinin biletleri ayakta 70 TL, öğrenci 55 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Reklam