Kurucusu olduğu Sonic Youth ile müzik tarihinin mihenk taşlarından biri olan Thurston Moore; Beck, Yeah Yeah Yeahs, Nirvana, Sigur Rós ve My Bloody Valentine’ın da aralarında bulunduğu yüzlerce isim ve gruba, milyonlarca dinleyiciye ilham verdi. Sanatçı noise ve rock’n roll’u daha önce duyulmamış şekilde no wave başlığında bir araya getirişiyle yeraltından kült mertebesine doğru yükseldi. 80’lerden günümüze, oradan da geleceğe, müzik tarihinin en ilham verici gruplarından Sonic Youth’un haricinde, Chelsea Light Moving serüveni ve deneyselliğin sınırlarını zorlayan solo kariyeri ile de takdir toplayan Moore, konunun uzmanları tarafından hazırlanan listelerde rock müzik tarihinin en yaratıcı ve en iyi gitaristlerinden biri olarak gösteriliyor.

Thurston Moore’a sahnede eşlik edecek KONSTRUKT’un kadrosu Korhan Futacı, Umut Çağlar, Berkan Tilavel ve Apostolos Sideris’ten oluşuyor. Peter Brötzmann’la kayıt yapma şansı bulan ekip Joe McPhee, William Parker, Akira Sakata, Marshall Allen, Evan Parker, Alfred Harth, Eugene Chadbourne, Alexander Hawkins, Okay Temiz ve Hüseyin Ertunç gibi isimlerle çalıştılar. Dünyanın dört bir yanında önemli festivallerde performanslar sergilediler. Daha önceden de yollarının kesiştiği Thurston Moore’la 21 Şubat akşamı Salon’da aynı sahneyi paylaşacaklar.

Thurston Moore (Solo) “Spirit Counsel” + Thurston Moore with KONSTRUKT konseri 21 Şubat Cuma akşamı saat 22.00’da Salon’da. Konserin biletleri ayakta 60 TL ve öğrenci 45 TL olmak üzere Biletix internet sitesi, çağrı merkezi (0850 755 55 55) ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Reklam