Alternatif sahnelerin özgün söz ve müzik yazarlarından Güneş Özgeç’in yeni teklisi “Bence Gerçek Hepsi” çıktı. Sözü ve müziği Güneş Özgeç’e ait olan şarkının vokalleri, enstrümanları, düzenlemesi ve prodüksiyonu da sanatçının imzasını taşıyor. Masalsı ve mistik sözleri ile dikkat çeken “Bence Gerçek Hepsi”, ritmik öğeleri koyu elektronik seslerle buluşturan müziği ile dinleyiciyi zamansız bir yere sürüklüyor. Mix’lerini Alp Turaç’ın yaptığı, mastering’ini Erdem Helvacıoğlu’nun üstlendiği şarkının albüm kapağını sanatçı Kübra Su Yıldırım tasarladı ve fotoğraflarını Merve Terzioğlu çekti. Şarkının Kapadokya’da çekilen video klibinde ise, Instagram Reels videolarıyla çok konuşulan yönetmen ve sanatçı Dinçer İşgel’in imzası bulunuyor. Güneş Özgeç’in “Bence Gerçek Hepsi” adlı teklisini Apple Music ve Spotify‘da dinleyebilir, video klibini de sanatçının YouTube kanalında izleyebilirsiniz.

Kahve”, “Ikaria”, “Sonbahar”, “Güneş Yüzüm” gibi çok dinlenen teklileriyle tanıdığımız söz ve müzik yazarı Güneş Özgeç’in yeni teklisi “Bence Gerçek Hepsi”, bugün (2 Temmuz) dijital müzik kanallarında yayınlandı. Sözünü ve müziğini yazdığı şarkıyı pandemi sürecinde evinde kaydeden Güneş Özgeç, vokalleri, enstrümanları ve düzenlemesini tek başına yaptığı şarkının aynı zamanda prodüktörlüğünü de üstleniyor.

“Her şey bir diğerine yansıyan değil midir”

Güneş Özgeç’in bir ekinoks dolunayı gecesinde, “değişiminin başladığı gece” yazdığı “Bence Gerçek Hepsi”, masalsı ve mistik sözleri ile dikkat çekiyor; ritmik öğeleri koyu elektronik seslerle buluşturan müziği ile dinleyiciyi zamansız bir yere sürüklüyor.

Hayatta karşımıza çıkan her şeyin aslında bizim bir yansımamız olduğunu söyleyen Özgeç, şarkının duygusunu şu sözlerle anlatıyor: “‘Bence Gerçek Hepsi’, bu dünyanın aslında bizim algıladığımız şekliyle olduğu, gerçeklik diye sunulanınsa bir yanılsama olduğunu öneren bir şarkı. Yanlış nedir, ya da doğru neye deriz, gerçekten gerçek var mıdır? Yoksa bize zorla verilen ve bizim de kendimize kabul gördüğümüz sınırlar ve yargıları mı taşırız? Oysa tam da bu şarkının söylediği gibi her şey bir diğerine yansıyan değil midir; güneş karşısında duran aya ışığını verirken, onda gördüğü yine kendi ışığı, yansımasından başka nedir?”

Video klibinde Dinçer İşgel imzası

Mix’lerini Alp Turaç’ın yaptığı, mastering’ini Erdem Helvacıoğlu’nun üstlendiği şarkının albüm kapağını sanatçı Kübra Su Yıldırım tasarladı ve fotoğraflarını Merve Terzioğlu çekti. Şarkının mistik dünyasını fantastik bir dünyaya taşıyan video klibini ise Kapadokya’da çekildi ve yönetmenliğini Instagram Reels videolarıyla çok konuşulan yönetmen ve sanatçı Dinçer İşgel üstlendi.

Güneş Özgeç’in “Bence Gerçek Hepsi” adlı teklisini Apple Music ve Spotify‘da dinleyebilir, video klibini de sanatçının YouTube kanalında izleyebilirsiniz.

Güneşli şarkılar

Güneş Özgeç, 7 yaşında seslendirme yapmaya ve televizyon için şarkılar söylemeye başladı. 11 yaşında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na girerek keman, viyola ve piyano çalmayı öğrendi. Okurken çeşitli gruplarda, orkestralarda çalmaya başladı, ders verdi, kendi oda müziği grubunu kurdu. Mezun olduktan sonra uzunca bir süre çeşitli klasik müzik orkestralarında çaldı. 2011 yılında animasyon, dizi, film müzikleri bestelemeye, müzik prodüksiyon yapmaya başladı. Elektrokeman ile yaptığı kendi  gösterisiyle çok yerde sahne aldı. 2018 yılında, kendi yazdığı, bestelediği ve düzenlediği Kahve, Ikaria ve Sonbahar adlı şarkılarını tekli olarak yayınladı. 2019 yılı boyunca solo konserlerinin yanı sıra, Ayda Bir Güneş adlı konser serisinde kuşağının ozanlarını sahnede ağırladı. 2020’de Güneş Yüzüm’ü yayınladı. Seslendirme çalışmalarına halen devam eden Özgeç, sözü, müziği, düzenlemesi, prodüksiyonu, enstrüman ve vokalleri kendine ait şarkısı “Bence Gerçek Hepsi” adlı teklisini 2 Temmuz’da yayınladı.

Reklam