“KORKU SEANSI 3: KATİL ŞEYTAN”, gerçek hayattaki deneyimli paranormal araştırmacılar Ed ve Lorraine Warren’ı bile şoke eden, tüyler ürpertici bir dehşet, cinayet ve bilinmeyen kötülük hikayesini konu alıyor. Dosyalarındaki en sansasyonel davalardan biri olan bu vaka, genç bir çocuğun ruhu için verilen bir savaşla başlayıp onları daha önce gördükleri her şeyin ötesine taşırken, ABD tarihinde ilk kez bir cinayet zanlısı, savunmasında, içine şeytan girmiş olduğu iddiasında bulunur.

Vera Farmiga ve Patrick Wilson, Michael Chaves’in (“The Curse of La Llorona”) yönetiminde Lorraine ve Ed Warren olarak başrollere geri dönüyorlar. Filmde, ayrıca, Ruairi O’Connor (Starz yapımı “The Spanish Princess”), Sarah Catherine Hook (Hulu yapımı “Monsterland”) ve Julian Hilliard (“Penny Dreadful: City of Angels” ve “The Haunting of Hill House”) rol alıyor.

“KORKU SEANSI 3: KATİL ŞEYTAN/THE CONJURING 3: THE DEVIL MADE ME DO IT”ın yapımı, tüm Korku Seansı Evreni (Conjuring Universe) filmlerinde işbirliği yapmış olan James Wan ve Peter Safran tarafından gerçekleştirildi. Yönetmenliğini Chaves’in üstlendiği, senaryosunu David Leslie Johnson-McGoldrick’in (“The Conjuring 2”, “Aquaman”) kaleme aldığı, hikayesini Chad Hayes ve Carey W. Hayes tarafından yaratılan karakterlere dayanarak James Wan ve David Leslie Johnson-McGoldrick’in yazdığı filmin yönetici yapımcıları ise Richard Brener, Dave Neustadter, Victoria Palmeri, Michael Clear, Judson Scott ve Michelle Morrissey.

Filmin kamera arkası yaratıcı ekibi de Korku Seansı Evreni gediklilerini yeniden bir araya getirdi: Bu isimler arasında görüntü yönetmeni Michael Burgess, yapım tasarımcısı Jennifer Spence, kostüm tasarımcısı Leah Butler ve besteci Joseph Bishara yer alıyordu. Filmin kurgusunu yönetmenin “The Curse of La Llorona”da birlikte çalıştığı Peter Gvozdas’la birlikte Christian Wagner (“Furious 7”) gerçekleştirdi.

“KORKU SEANSI 3: KATİL ŞEYTAN”, dünya çapında 1,8 milyar dolardan fazla hasılat elde eden, tarihin en büyük korku serisi olan Korku Seansı Evreninin yedinci filmi. Bu filmler ilk iki Korku Seansı filminin yanı sıra “Annabelle” ve “Annabelle: Creation”, “The Nun” ve “Annabelle Comes Home”u içeriyor.

New Line Cinema’nın sunduğu, bir Atomic Monster ve Peter Safran yapımı olan “KORKU SEANSI  3: KATİL ŞEYTAN” filminin dağıtımını Warner Bros. Pictures gerçekleştirecek

Reklam