Kundura Sinema ve Sahne’nin düzenlediği ve Boğaz’ın kıyısında film ve müzik keyfine davet eden Bir Yaz Gecesi Festivali‘nde bu hafta sonu, usta müzisyenler eşliğinde sessiz film gösterimleri var!

1920’ler Almanya, Amerika ve Sovyet Rusya sinemasından filmlerin yer aldığı program, yarın akşam Gonca Feride Varol’un piyanosu eşliğinde gösterilecek ABD yapımı komedi East is West / Doğu Batıdır” ile başlıyor.

Cumartesi akşamı, Türkçe saykedelik müziğin en önemli temsilcilerinden BaBa ZuLa, Alman klasiği Abwege / Dolambaçlı Yollar için hazırladıkları özel performansıyla sahne alırken, aynı gün ayrıca Altyazı sinema dergisinin hazırladığı “İzliyorum” sohbetine de katılacaklar.

Pazar akşamı ise, Türkiye’nin önde gelen saksofoncularından Korhan Futacı,gerçek bir sessiz sinema hazinesi sayılan Sofa und Bett / Bodrum Katı Aşıklarına canlı müziği ile eşlik edecek.

Beykoz Kundura’da gerçekleşecek festivale, dilerseniz Beşiktaş rıhtımdan hareket eden ve misafirlerine benzersiz bir Boğaz turu yaşatan tekne servisini kullanarak gelebilir, dilerseniz de Beykoz İskelesi’nden kalkan ring hizmetini ücretsiz kullanabilirsiniz. Bu yıl beşincisi düzenlenen Bir Yaz Gecesi Festivali’nin biletleri beykozkundura.com adresinden satın alınabilir.

Reklam