hiatus

Avustralyalı neo-soul dörtlüsü Hiatus Kaiyote ve öncesinde yumuşak vokaliyle Lara di Lara

13 Kasım Cuma, Lara di Lara 21.00, Hiatus Kaiyote 22.10

Kendilerini “future soul” grubu olarak adlandıran Hiatus Kaiyote, 2011’de Melbourne, Avusturalya’da kuruldu. Şarkıcı, söz yazarı ve gitarist olan Nai Palm’ın liderlik yaptığı müzik grubu, bas gitarda Paul Bender, davulda Perrin Moss ve klavyede Simon Mavin’den oluşuyor. Kendi imkânlarıyla 2012’de yayımladıkları ilk albümleri Tawk Tomahawk’ın ardından Sony’e bağlı olan Flying Buddha plak şirketi ile anlaştılar ve albümlerine bonus bir parça ekleyerek tekrar piyasaya sundular. Nakamarra adlı şarkıları 2013’te “En İyi R&B Şarkısı” kategorisinde Grammy’ye aday gösterilen Hiatus Kaiyote, aynı zamanda bu daldan aday olan ilk Avustralyalı grup da oldu. Grup, Mayıs 2015’te piyasaya sürdükleri Choose Your Weapon adlı ikinci albümlerinin akabinde olumlu eleştirileri topladı. Hiatus Kaiyote; Björk, Billie Holiday, Lauren Hill, Omou Sangare, Stevie Wonder ve Michael Jackson’ın armonik akorlarından ilham aldıklarını söylüyor.

2004 yılında kurulan 123 grubunun vokalisti olarak tanınan Dilara Sakpınar ise Lara Di Lara isimli solo projesiyle Salon yeniden uğruyor. Ailesindeki önemli müzisyenler Ender Sakpınar ve İlhan Erşahin sayesinde müzikle tanışan Sakpınar, elektronik indie müzik grubu 123’le birlikte üç albüm yayımladı. Sakpınar, Lara di Lara olarak 2014’te yayımladığı solo albümünde de 123 üyeleri Berke Can Özcan, Fervin Kaya ve Burak Irmak’la birlikte çalıştı.

Geçtiğimiz yaz 22. İstanbul Caz Festivali’ni kapatan Avustralyalı neo-soul dörtlüsü Hiatus Kaiyote ve öncesinde yumuşak vokaliyle dinleyicilerle buluşacak Lara Di Lara, 13 Kasım Cuma gecesi sırasıyla 21.00 ve 22.10’da Salon’da sahnede olacaklar. Konserin biletleri, ayakta 45 TL, öğrenci 35 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Reklam