SubmotionOrchestra

SUBMOTION ORCHESTRA

BU HAFTA SONU SALON TAKİPÇİLERİNİ DANS ETTİRMEYE GELİYOR

Submotion Orchestra, 2009 yılında İngiltere’nin Leeds şehrinde kurulan, 6 erkek 1 kadından oluşan elektronik caz ve soul grubu. Taz Modi (klavye), Ruby Wood (vokal), Chris Hargreaves (bas), Dom “Ruckspin” Howards (prodüksiyon), Simon “Bobby” Beddoe (trompet) ve Danny Templeman (perküsyon) ile Tommy Evans’dan (davul) oluşan grup ilk kez Leeds’de, Hyde Park yakınlarındaki “Hukaz” adlı barda sahneye çıktı. Submotion Orchestra için York Minster Katedrali’nde verdiği konser kırılma noktası oldu.

SUBMOTION_ORCHESTRA_2014_APPROVED_PHOTO

“Trip-hop” soslu cazın, “post-dubstep”le birleşimi

Leeds şehrinin su götürmez etkisi dışında dubstep, soul, ambient electronica, jazz ve club tarzlarından etkilenen Submotion Orchestra’nın müzik tarzı için tek bir şey söylemek mümkün değil. Birçok tarzın arasında bir yerde salınan grupta Taz Modi, Simon Beddoe ve Ruby Wood caz ağırlıklı bir alt yapıya sahipken, Danny Templeman’in perküsyonunda Brezilya esintileri duymak mümkün. Tommy Evans’ın davuluna ise yine caz etkisinde kalmış ritimlerin hakim olduğu hissediliyor. Grup ne olursa olsun parçalarında müziği odak noktası haline getirmeye çalışarak doğaçlamaya önemli bir yer ayırıyor. Tüm bu enstrümantal tınılar da yaşamın çok sesliğini başarılı bir şekilde yansıtıyor. Öyle ki Time Out London onlar için şunları söylüyor: “Gilles Peterson onaylı trip-hop soslu cazın, post-dubstep etkisinde kalmış ritimlerle birleşimi“.

Aynı zamanda başka projelerde de yer alan Submotion Orchestra üyeleri, diğer projelerde yaptıkları çalışmaların gruba katkısı olduğunu düşünüyor. Bunun dışında İngiltere ve Avrupa’da The Big Chill, Latitude ve Bestival gibi pek çok festivale katılan grup, son iki yıldır Outlook Festival’da sahneye Element Dance isimli bir samba dans grubuyla birlikte çıkıyor.

submotion-orchestra-mazsk-review

Finest Hour (2011) ve Fragments (2012) adlı iki albümlerinin yanında Always ve All Yours isimli iki single’ı bulunan Submotion Orchestra, en son Temmuz 2014’te Time Will Wait adlı yepyeni single’larıyla dinleyicilerle buluştu. Grubun üçüncü albümleri Alium ise 24 Kasım 2014’te raflardaki yerini aldı. Submotion Orchestra’nın müzisyen olmak isteyenlere tavsiyesi ise şöyle:  “Eğer para kazanmak istiyorsanız, müzisyen olmayın. Bu iş parayla değil, sevgiyle yapılıyor.

İstanbul’a yedi kişilik kadrosuyla gelecek olan Submotion Orchestra, takipçilerini 28 Kasım Cuma ve 29 Kasım Cumartesi gecesi 22.00‘da Salon’da dansa davet ediyor.

Bilet bilgileri

Submotion Orchestra konserinin biletleri, Ayakta 35 TL ve Öğrenci 25 TL olmak üzere, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden (pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) temin edilebilir.

Salon programı hakkında ayrıntılı bilgi için: saloniksv.com

Salon’u sosyal medyada takip etmek için:

facebook.com/saloniksv / twitter.com/saloniksv / instagram.com/saloniksv

Reklam